drycarpetclean_100.jpg
ניקוי שטיח בשיטה יבשה
9 באפריל 2015
hatzafa_100.jpg
ניקוי שטיח עקב נזקי מים
9 באפריל 2015
הצג הכל

ניקוי שטיח בשמפו הקצפה

£0.00

קטגוריה:
תיאור
ניקוי שטיחים בדרכים אלטרנטיביות ושימוש בתמיסות נכונות
 

תמיסות ודרכים אלטרנטיביות כותנה לבנה

תחילה יש להתיז S-709 ולשפשף במברשת ידנית, לשטוף עם B-109 ע"מ לנטרל. לערבב שמפו B-105 במים חמים עם B-151, ליצור קצף כבד באמצעות ספוג או מברשת שיער טבעי. למרוח את הקצף על השטיח. (נשתמש בכפפות מגן) ולהשאיר לייבוש. טיפול בריחות ובקטריות

יש לעיין בלוחות מידע של מוצרי Prochem לרענון, בישום וחיטוי. לחיטוי יש להשתמש בחומר B-125 כפי שמתואר. במקום שדרוש ניקוי, יש להשתמש ב- B-109 או S-777 אשר שניהם טובים עם B-125. בבעיות ריח שחדר עמוק לשטיח כגון: עשן או שתן יש להשתמש ב-A-222 אשר ניתן לערבב עם חומרי ניקוי. כתמים קשים – חלבונים, מזון, שתייה וכו'

יש להתיז בכבדות עד כדי הרטבה B-144 ולפזר על שטח רחב. נעבוד עם מברשת לניקוי כתמים ונשטוף ע"מ לנטרל בעזרת B-109 ע"י שימוש במכונת הזרקה. יש לעבור שוב מספר פעמים בעזרת שואב ע"מ ליבש.
כתמי צבעי מאכל שלא ניתן להסיר בעזרת השיטה הנ"ל, ניתן לטפל ב-E-400. להשתמש בהתאם להוראות ולהשאיר לייבוש. כתמי השחמה

כתמים שלא שלא הוסרו במלואם לאחר שימוש ב- B-144 כגון יוטה, קפה, תה, צבעי לטקס (לא שתן), ניתן להסירם עם תערובת B-151 ו B-162, באמצעות ספוגית ספוגה בחומר שתונח על הכתם ולאחר מכן תוחדר באמצעות מברשת שיער טבעי. פעולה זו תעשה לאחר הניקוי , נפזר את התערובת על 2-3 מ"ר. אין לשטוף ויש להשאיר לייבוש. אין להשתמש בתערובת על צבעי שטיחים כהים. יש להשתמש בתערובת תוך 30 דקות מעת הכנתה (ראה שיטה 5 ). ניתן להשתמש בחומר B-175 ובחומר B-105 באותה צורה. במקרים קשים ביותר של קפה או תה להסרה מצמר או ניילון, ננסה את השיטה הבאה:- נשתמש בחומר B-175 לא ממהול על מגבת לבנה ונקיה (בכמות קטנה כמו על פד), נשתמש בכפפות, ננגב בזהירות את הכתם ללא הרוויה. אין להרטיב ע"י סחיטת המגבת. נשאיר לייבוש. אם חל שיפור נחזור על הפעולה עד להסרה סופית של הכתם. אנטי קצף

חומר חדש S-762 נכניס למיכל הריקון היכן שמתעורר הצורך בעיקר בעקבות שאריות חומר מקציף מטיפול קודם.

שיטות וטכניקות של ניקוי ידני

יהיו מספר אזורים אשר יש לנקותם ידנית כגון: שולי השטיח, מדרגות, סימני שוליים, שטיחונים קטנים ואזורים קבועים מתחת לרהיט כבד.

שולי שטיחים : במצבים קיצוניים בין שטיחים נקיים ולא מלוכלכים בכלל לבין מאוד מלוכלכים – הלכלוך נגרם מעבר אוויר קר ומלוכלך מתחת לרצפה אל חדר חם אשר לא רק שיהיה קשה להסיר, אלא ידרוש עבודה אינטנסיבית .

יש לטפל בצורות הבאות הבאה:

אם האזור נקי יחסית וללא לכלוך בולט נשתמש במכונת ההזרקה להזרקת החומר שבמיכל בכמות מתונה ונמרח את החומר ידנית באמצעות ספוג ונשאב עם מכונת ההזרקה.

במקרה של לכלוך רגיל עד כבד כתוצרה מזרימת אוויר מלוכלך יש להתיז תחילה S-709 או S – 710 מגובה של 20 ס"מ. לשפשף בעדינות בעזרת מברשת יד (ניילון) ולשטוף עם מכונת הזרקה.

במקרה של לכלוך כבד מאוד כתוצאה מזרימת אוויר מלוכלך יש להתיז תחילה S-709 מגובה 20 ס"מ עמוק לתוך הכתם שבשטיח. נחדיר היטב לתוך הניצות, תוך כדי שפשוף מעבר לשולי הכתם. נשתמש במגבת לבנה עטופה סביב 2 אצבעות ע"מ לספוג הכתם החום מהשטיח. נשטוף עם מכונת הזרקה/שאיבה. אם יש צורך נחזור על התהליך.

שטיחים המונחים על "רצפות צפות"
שטיחים המונחים על רצפות צפות בשיטת המתיחה (נמצא בחדרי מחשבים) נוטים לצבור כתמי לכלוך כתוצאה מזרימת אוויר מלוכלך המגיע מתחת לרצפה הצפה במקרים בהם לא הונחה שכבת איטום (כגון; נייר איטום) במטרה לאטום זרימת האוויר.
גם אם נצליח להסיר את הלכלוך לחלוטין (מה שיכול להיות קשה ביותר), הוא ישוב ויצוץ אם לא יונח נייר איטום אחרי הניקוי. נבצע תהליך ניקוי כפי שהוסבר לעיל. מדרגות

סדר פעולות
1. יש לשואב מלמעלה כלפי מטה ע"מ להסיר את האבק. החלק התחתון בד"כ מלוכלך יותר בגלל הקרבה לפני הקרקע . נבריש ידנית כדי לשחרר את ניצות השטיח אם יש צורך.
2. נתיז תחילה S-709 (נרכז את החומר במרכז המדרגה ומבלי להרטיב יתר על המידה את הקצוות). לאחר מכן נשפשף ידנית באמצעות הכלי הידני של מכונת ההזרקה/שאיבה, נשטוף את הלכלוך שהשתחרר ע"י תנועות לצדדים לרוחב המדרגות נגד כיוון הניצות של השטיח.
3. ננג ב עם מגבת לבנה לרוחב המדרגות כדי להשכיב את ניצות השטיח.
4. נשלים תהליך 2-3 לכל מדרגה עד שנסיים. בד"כ החלק המאונך של השטיח על המדרגה מצריך רק התזה מוקדמת ואח"כ ניגוב במגבת לבנה. שטיחונים

מנקים בדרך כלל ידנית בעזרת S-709, מכונת הזרקה וכלי ידני כאשר במיכלB-109 . כך הנגיעה בשטיחון תהיה רכה לאחר הייבוש.

לאחר שאיבת אבק, נבצע ריסוס מוקדם עם S-711 רוב שטיחים אלו עשויים מצמר או תערובת עשירה בצמר, וזה כולל את רוב השטיחים המזרחיים כמו הפרסי, ההודי (שיער), סיני, טורקי ואת כולם ניתן לנקות כפי שתואר לעיל בתנאי שבידנו שואב אבק מתאים לנקות אזורים קטנים לרוחב.

חלק מהשטיחים הפרסיים והסיניים היקרים עשויים ממשי (מבחן הבעירה יוכיח זאת), אם אמנם כך הוא, עלינו לנקות רק בחומר ניקוי יבש B-140 אם אין ברשותנו מכונה לניקוי יבש נוכל להתיז מהחומר על השטיח, לשפשף אל תוך ניצות השטיח ולנגב בעזרת מגבת לבנה או להשתמש במכונת קרצוף עם כרית ע"מ לספוג את הלכלוך. טיפולים מיוחדים וטיפולי הגנה

לכל הטיפולים הנוספים של Prochem הנמצאים תחת הכותרת של טיפולים מיוחדים וטיפולי הגנה מכנה משותף אחד; את כולם יש לרסס תחילה ולהחדיר לעומק השטיח בעזרת מברשת מיוחדת.

כמו-כן, הכרחי לנקות את השטיחים לפני הטיפולים המיוחדים וטיפולי הגנה. פעולות הניקוי יעשו עפ"י שיטות ודרכי הניקוי שהכרנו. ברם, ברב המקרים נדרש לטיפולים מיוחדים וטיפולי הגנה של שטיחים מסיבים טבעיים בהם קיימת בעיות דימום, השחמה וכו' ולכן נפעל לניקויים עפ"י דרך – 5 ג' עמ' 64.

מאידך, שטיח פוליפרופילן לדוגמא, אינם מאפשרים טיפולי הגנה . כמו כן, יש לוודא טרם התחלת טיפול הגנה באמצעות בדיקה על שטח קטן, האם לא נוצרת בעיה של שינוי בגוון או צבע דרך שימוש לדוגמא בחומר B-129

x
סייען נגישות
הגדלת גופן
הקטנת גופן
גופן קריא
גווני אפור
גווני מונוכרום
איפוס צבעים
הקטנת תצוגה
הגדלת תצוגה
איפוס תצוגה

אתר מונגש

אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

סייגי נגישות

למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

רכיב נגישות

באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים. רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.